Rozsáhlý pozemek pro průmyslovou výstavbu na Mladoboleslavsku jde do prodeje  

/23.7.2017 Téměř osmnácti hektarový pozemek v Mnichově Hradišti na Mladoboleslavsku se prodává. Vyrůst by na něm mohlo nové logistické centrum. Anebo výrobní a skladovací areál. Výběrové řízení na jeho koupi vyhlásila v těchto dnech společnost Naxos, která se specializuje především na prodeje komerčních nemovitostí. Doporučená kupní cena pozemku představuje 145 milionů korun. Přihlášky do výběrového řízení je možné podávat do 28. srpna.    

Podle Martina Stibora z Naxosu je pozemek zajímavý mimo jiné pro developery. „Současný trend je nechat si areál na klíč postavit od developera, který uzavře s budoucím nájemníkem dlouhodobou nájemní smlouvu a celý projekt následně prodá investorům jako výnosovou nemovitost,“ popisuje. Investor se pak podle jeho slov o areál stará. A nájemník, který jej užívá, mu platí sjednané nájemné. „Je to jenom zlomek toho, co by musel hned na počátku investovat do pořízení vlastního areálu.  Nemalou výhodou je také to, že nemá starosti s jeho správou. Tento přístup preferují zvláště nadnárodní společnosti. Naopak rodinné firmy dávají přednost vlastnictví takového areálu. Ty výstavbu pojímají jako prezentaci podnikatelského úspěchu a areál je pak i jakýmsi symbolem jejich prosperity, “ dodává Stibor.

Lokalita s budoucností

O podobné pozemky v blízkosti dálnice, na nichž lze prakticky okamžitě stavět, je podle Martina Stibora v současnosti velký zájem. Mnichovo Hradiště je navíc vzdálené jen zhruba 17 kilometrů od Mladé Boleslavi. „To může být atraktivní zvláště pro dodavatele tamní automobilky, logistické společnosti, ale i další potenciální investory, kteří hledají výbornou dopravní obslužnost,“ uvádí. „Pro zdejší region je to i další možnost růstu životní úrovně. Dá se očekávat rozšíření výrobních a skladovacích kapacit na vyšší technologické úrovni,“ doplňuje.

„V Mnichově Hradišti by mohlo být logistické centrum podobné těm, jaká se nacházejí na okraji Mladé Boleslavi. Ale může to být i centrum komerční, kde se bude vyrábět, a zároveň se tu budou výrobky také prodávat,“ uzavírá Martin Stibor.

Více na www.naxos.cz

FOTOGALERIE (náhled):

Přílohy ke stažení

 • 1 odt TZ_Prodej pozemku v Mnichove Hradisti
  TZ_Prodej pozemku v Mnichove Hradisti
  Datum přidání: 20 července, 2017 6:37 pm Velikost souboru: 22 KB
 • 2 jpg Mnichovo Hradiště
  Areál u Mnichova Hradiště_foto Naxos_repro zdrama
  Areál u Mnichova Hradiště_foto Naxos_repro zdrama
  Datum přidání: 20 července, 2017 6:28 pm Velikost souboru: 998 KB
Share