Koberce a koberečky pro chladné dny

/11.10.2018/Přicházející zima je čas, kdy děti tráví ve svém pokojíčku nejvíc času. A protože si často hrají na zemi, kde bývá i nejchladněji, je tou nejdůležitější výbavou v jejich pokojíku koberec. Jaký ale zvolit? „Vsaďte na praktické kusové koberce, které už na první dotek lákají k hraní nebo poležení,“ radí Šárka Richtrová ze studia Viabel, specialistka na návrhy a zařizování dětských pokojů. Vhodné materiály a barvy jsou pak už čistě věcí individuálních potřeb a vkusu – i když i tady se v posledních letech leccos mění.

Akryl se vrací!

Už léta trvajícím trendem je návrat k přírodním materiálům. Stálicí je pravá vlna a populární jsou bavlněné koberce, které lze snadno vyprat v pračce. „Návrat na výslunní ale zažívají akrylové koberce, které jsou díky novým technologickým postupům od vlny téměř k nerozeznání. Jsou stejně vysoké a měkké, lépe však odolávají nečistotám, nepouští chlupy a mají i anti alergenní vlastnosti,“ upozorňuje Šárka Richtrová. Výhodou akrylu je také jeho široká barevnost, umožňující výrobu v těch nejjemnějších odstínech. A příjemná bývá i jeho cena.

Něžnost, bezpečí, harmonie

Pokud jde o barvy, křiklavým je odzvoněno a i v dětských pokojíčcích jasně vítězí jemné pastelové. „Nejen v období zimy a plískanic, ale i v době rychlých změn techniky a společnosti, vnímají děti i jejich rodiče dětský pokoj čím dál častěji jako ostrov klidu a bezpečné útočiště, čemuž odpovídá i volba barev a doplňků,“ říká Šárka Richtrová. Věci měkké, hebké a hřejivé, navíc v barvách navozujících pocit míru a harmonie, tu pak logicky nacházejí svoje místo.

Šárka Richtrová vede už více než deset let studio Viabel, kde přenáší sny dětí a přání rodičů do reality. Studio preferuje individuální přístup a pokoj zařizuje podle věku, zájmů i temperamentu konkrétního dítěte – postará se o zaměření prostoru, přes návrh řešení, až po samotnou realizaci. Pokojíky a herny tu umějí vytvořit se vším všudy, včetně naaranžování doplňků. Také vymalují, vytapetují, ušijí závěsy a záclony, vyčarují nebesa a na míru tak vytvoří dětský pokoj, který odráží jedinečnost každého dítěte.

www.viabel.cz

FOTOGALERIE (ke stažení):

Přílohy ke stažení

Share