Spring Festival uspořádaný v Žižkovské věži přivítal jaro, k vidění je ze záznamu

/21. 3. 2021/ Youtuber Kovy a zpěvačka Ewa Farna, Pokáč, kapely Monkey Busines, Mirai a Mig21, Vojta Kotek s kapelou Th!s i moderátorka Katie Machová – ti všichni se o tomto víkendu potkali na Spring Festivalu. Ten v sobotu večer prostřednictvím živého streamu ze Žižkovské věže v Praze nabídl všem zájemcům přes pět hodin skvělé muziky. Festival uspořádaný symbolicky první jarní den, s nímž vždy přichází nová naděje, byl věnován zdravotníkům, zejména sestřičkám, jimž pořadatelé ze společnosti Ticketstream posílali kódy na sledování zdarma. Hudební zážitek nabitý emocemi, doplněný o krásné výhledy na Prahu, je nyní k vidění i ze záznamu: až do 4. dubna se na něj lze podívat na live.ticketstream.cz/spring

„Atmosféra všech šesti koncertů byla skvělá a byla cítit silná pozitivní energie oběma směry – od kapel i od diváků zpět. Oba moderátoři dali do svých vystoupení maximum a zájem diváků, kteří se k našemu živému přenosu online připojili, nás nesmírně potěšil, takže nezbývá, než všem, co se na tom podíleli, od srdce poděkovat za maximální nasazení,“ uvedl za pořadatele Viktor Mastník ze společnosti Ticketstream. „Je moc dobře, že jsme koncert mohli uspořádat,“ potvrzuje Kovy, který festival pohotově a vtipně moderoval. „Kultura je teď důležitá ještě víc než kdy dřív a jsem moc rád, že jsme festival věnovali právě zdravotníkům a sestřičkám: snad si někteří z nich v době, kdy zrovna neměli službu, při sledování koncertů aspoň trochu odpočinuli a přišli na jiné myšlenky,“ říká Karel Kovář neboli Kovy.

Vojta Kotek s kapelou Thi!s hned v úvodu všem rozproudili energii od podlahy zahraným rockem, do strun své kytary i rezervoáru svých nejlepších songů poté sáhl písničkář Pokáč, následovala Ewa Farna, která zařadila i společnou písničku se svým manželem a v jednu chvíli se neubránila slzám. Známé pecky i zbrusu novou pijáckou píseň Hej kámo! představila kapela Mig 21 a po roce a půl od svého posledního koncertu rozvibrovala Žižkovskou věž svými živě zahranými hity také skupina Mirai. Večer završila kapela Monkey Business se zpěvačkou Terezou Černochovou a energií sršícím frontmanem Matějem Ruppertem, který v rozhovoru s moderátorem Kovym plynule přešel do maďarštiny.

Všichni účinkující hráli se stejným nasazením jako pro běžné koncertní publikum, které je ovšem tentokrát sledovalo na svých tabletech a obrazovkách. Své vzkazy a fotky posílali lidé účinkujícím celý večer přes sociální sítě.

„Už od pondělí se nás tým maximálně soustředí na dokončení našeho největšího projektu, velké interaktivní výstavy Svět pohádek Boženy Němcové v Kotvě. Připravenou ji chceme mít v polovině dubna i s tím, že budeme čekat na uvolnění restrikcí,“ uzavírá Viktor Mastník.

Spring Festival

Vstupenky až do 4. dubna za 450 korun na live.ticketstream.cz/spring

www.ticketstream.cz

FOTOGALERIE:

Přílohy ke stažení

Share