Krásně, elegantně, udržitelně. Nábytek vyrobený s láskou k dětem i k přírodě nejvíc ocení nastávající maminky

/17.2. 2022/ Vybírat první nábytek pro miminko může být veliká radost. Pokud máte rádi čistý design, světlé tóny, jemné detaily a poctivý dřevěný masiv z evropských lesů, pak byste neměli minout nábytek značky Oliver Furniture od dánského truhláře a návrháře Sørena Rørbæka. Elegantní a udržitelný nábytek s dobrým příběhem u nás seženete na jediném místě – ve studiu Viabel Šárky Richtrové.   

Jak říká Šárka Richtrová, která dánský nábytek objevila na veletrhu v Paříži, Rørbækův design je určen pro snadný život současné rodiny kdekoli v Evropě. „Vůbec nejoblíbenější u nastávajících maminek je krásná, dokonale navržená postýlka Mini+. Ta nejdřív slouží jako něžná postýlka pro kojence – s oblými rohy, nastavitelnou výškou matrace a jemnými detaily v podobě kožených úchytek,“ vysvětluje Richtrová. Miminka ale rychle rostou, a tak Rørbæk postýlku vymyslel tak, aby ji šlo snadno přestavět v nízkou postel pro batolátko. „Tím ovšem proměny nekončí: Mini+ je možné dále roztáhnout do délky, takže postel slouží děťátku až do osmi let. Dokonce i vyvýšená postel se žebříkem a skvělou schovávačkou na hraní je pořád tatáž postýlka, doplněná jen o některé přídavné díly,“ říká Šárka Richtrová.

Postýlkou Mini+ – doplněnou často o komodu s přebalovacím pultem a výsuvnými věšákytak zařizování pokoje pro děťátko velmi často začíná. Pro svou dceru Medu si ji ve Viabelu pořídila například modelka Renata Langmannová a spinká v ní i chlapeček Nikolas Zorky a Míry Hejdových.

Pro nejmenší děti je určena i nová hrazdička pro závěsné hračky vyrobená z dřevěného masivu. „Z bytelného dřeva je i oblíbené houpací křesílko, kam lze bezpečně uložit úplně malé dítě. Stačí na něm ale přehodit potah a s knížkou nebo jen tak si může stejné křesílko užívat i starší sourozenec,“ říká Šárka Richtrová. A upozorňuje ještě na další novinku: doplňky v hřejivé karamelové nebo světlejší hořčicové barvě. „Měkká podložka, aby se miminku pod hrazdičkou hezky leželo, nebo polštářky, koberečky a deky v karamelových či béžových přírodních tónech interiér krásně zútulní,“ vysvětluje.

Nábytek ze země, kde žijí nejšťastnější lidé v Evropě, už navíc už není jenom bílý. „Značka nyní přišla s novinkami v řadě Seaside.  Nábytek tak už není jen v čistě bílém provedení, ale i ve verzi kombinující bílou se světlým dřevem. Působí rustikálněji a skvěle se hodí třeba pro vybavení dětských pokojíčků ve víkendových sídlech,“ říká Šárka Richtrová, jejíž studio dokáže rodinám pokojíčky i kompletně navrhnout a zařídit.

www.viabel.cz

Víte, že…

studio Viabel bylo už před více než patnácti lety vůbec první, které se u nás začalo specializovat na vytváření pokojíků pro děti a teenagery? Pokojíčky tu dělají pro každou rodinu „na míru“, s respektem k přání rodičů i k osobnosti dítěte: od návrhu až po instalaci nábytku a doplňků. Výhradně zastupují nejen Oliver Furniture, ale i další evropské značky.

není to jen skandinávský design – funkční, hezký a zářivě optimistický – který rodiče i děti k dánskému nábytku přitahuje? O oblibě rozhoduje i dobrý příběh značky. „Mnoha rodičům dnes vedle rozvoje svých dětí záleží také na přírodě. Při výběru nábytku do dětského pokoje proto hledí na jeho udržitelnost,“ upozorňuje Richtrová. Oliver Furniture se pyšní tím, že je vyroben ze dřeva výhradně z evropských lesů, přičemž za jeden pokácený strom vysadí dva nové. I samotná výroba probíhá lokálně, s důrazem na tradiční řemeslný fortel. „Už předem se tu počítá s tím, že nábytek bude sloužit i několika generacím. I proto se prodává s neobvykle dlouhou, pětiletou zárukou,“ říká Šárka Richtrová.

značku Oliver Furniture založil v roce 2003 truhlář a designér Søren Rørbæk? Vložil do ní to nejlepší ze skandinávské tradice: jednoduchost a čistotu linií, vysoce kvalitní řemeslo a funkční design. Pro jeho nábytek jsou typické zaoblené rohy, elegantní a čisté linie, kvalitní bukový masiv, nadčasový styl i jemné detaily v podobě efektních kožených úchytek a vyfrézovaných věšáčků.

když Rørbæk nábytek navrhoval, myslel i na emoce, které by měl vyvolat? K těm patří pocit bezstarostných letní dnů, modrého nebe, spršek mořských vln, lesního chladu i pohodlí a klidného času stráveného s přáteli a rodinou.

jedinečné jsou u Oliver Furniture zejména postele? V nabídce jsou ale i komody se snímatelným přebalovacím pultem, šatní skříně, policový systém, hrací a psací stoly, židle a úložné lavice.

k ikonické postýlce Mini+ přibyla nedávno i menší postel pro miminko na kolečkách? Tu lze přistavit k posteli rodičů, využitelná je i později coby malá roztomilá pohovka. Kolekci dále doplnilo něžné houpací lehátko a hrazdička pro závěsné hračky.

FOTO:

Přílohy ke stažení

Share