Krásné břicho i vyrýsované tělo. Pomocí přístrojů to jde bez práce

/26.5. 2022/Odstranění usazeného tuku patří k nejžádanějším výkonům estetické chirurgie. Jak ale vybrat tu správnou metodu?  A je třeba hned liposukce? „Takový zákrok už dávno neznamená jen skalpel. Možností, jak získat ploché břicho a štíhlé paže i stehna, je spousta. K cíli může vést i několik cest, proto je ze všeho nejdůležitější konzultace na odborném pracovišti se zkušenými lékaři,“ říká Marta Moidlová, primářka renomované pražské kliniky LaserPlastic. 

Pevné břicho bez cvičení 

Poslední světovou novinkou, kterou doporučují hollywoodské hvězdy jako Jeniffer Lopez nebo Megane Fox, je nechirurgická alternativa liposukce přístrojem Emsculpt Neo. Jde o zcela nový přístup k tvarování postavy. „Po šesti ošetřeních přibyde až 25 procent svalů a ubyde 30 procent tuků. Je to jediný přístroj na světě, který zároveň využívá působení dvou různých technologií: radiofrekvence a vysokovýkonného fokusovaného elektromagnetického pole. Tento nový přístroj nese označení NEO a má o 50 procent lepší výsledky než jeho předchůdce – přístroj Emsculpt,“ vysvětluje primářka Marta Moidlová. LaserPlastic jako jedna z mála českých klinik tento přístroj využívá.

Procedura je jednoduchá a snadná a přístroj lze aplikovat na břicho, hýždě, stehna, paže nebo na lýtka. Jeho použití při třicetiminutovém sezení odpovídá 20 000 sedům-lehům. „Díky vysokofrekvenčnímu ohřevu se teplota svalů rychle zvyšuje o několik stupňů. To připraví svaly podobně, jako když se sportovec rozehřívá před tréninkem. Za méně než čtyři minuty dosáhne teplota v podkožním tuku úrovně, která způsobuje apoptózu: tukové buňky se rozpadají a postupně mizí z těla,“ vysvětluje primářka Moidlová. Vysokovýkonná elektromagnetická technologie pak vyvolává svalové stahy a tkáň reaguje přestavbou vnitřní struktury svalu. „Výsledkem je spalování dokonce i nitrobřišního tuku, nárůst svalové hmoty a produkce nových buněk ve svalech,“ dodává Marta Moidlová, která je průkopnicí nových léčebných i zkrášlovacích metod v estetické dermatologii.

Akustická vlna, enzym nebo laser?

Populární je podle Moidlové i metoda využívající přístroj Unison. Ta kombinuje dvě účinné technologie a odstraňuje celulitidu. „Zpevňuje a vypíná svalové a vazivové tkáně. A tím tvaruje postavu a zlepšuje strukturu kůže,“ vysvětluje primářka. „Terapie není omezena BMI ani typem pokožky. Vhodným kandidátem tak může být každý. Právě jedinečná kombinace radiofrekvence a silné cílené akustické energie umožňuje ošetření všech druhů a stupňů celulitidy,“ doplňuje.

Velmi populární neinvazivní a zcela bezbolestnou metodou odstranění tuku je podle jejích slov i kryolipolýza, při které se tukové buňky zmrazí a tělo je následně přirozeným způsobem přes lymfatický systém vyplaví. „Pro účinnější efekt je vhodné doplnit zákrok aplikací akustické rázové vlny, díky které se tukové buňky rychleji rozpadají, a zároveň se kůže výrazně vypne,“ radí Moidlová.

Jednou z novějších metod, jak zbavit tělo přebytečného tuku, je také injekční lipolýza. Je určena především těm, kdo chtějí bojovat s tukovými polštářky. „Díky této technice se dají zmenšit téměř všechny partie těla. Nejvhodnější je pro redukci malých tukových uloženin, například podbradku nebo vnitřní strany stehen,“ uvádí Moidlová.

Nejúčinnější a nejspolehlivější stálicí při odstraňování tuku je klasická liposukce, přičemž nejefektivnější je laserová metoda. Tou lze odsát tuk hned z několika partií najednou. „Právě dobře provedené vyšetření pomůže odhalit, jaký zákrok je nejvhodnějš a podle toho doporučit na míru kombinace různých technologií, abychom dosáhli co nejlepšího výsledku,“ uzavírá primářka Moidlová.

Více na www.laserplastic.cz

Kontakt pro média: Jana Bryndová, jana@bryndova.cz

FOTO:

Přílohy ke stažení

Share