Černý kůň českých knižních pultů. Kniha osobitých cestopisů Jiřího Peňáse je vyprodaná, dotisk vyjde koncem ledna

/15.1. 2020/ Spisovatel Jáchym Topol, psychiatr Radkin Honzák, historik Jiří Suk i režisérka Michaela Pavlátová. Ti všichni chválí či doporučují soubor cestopisných esejů Výprava pro starší a pokročilé publicisty Jiřího Peňáse. Kniha vydaná na sklonku minulého roku zabodovala i v anketě Kniha roku LN a v knihkupectvích se po ní jen zaprášilo. Nakladatelství Echo Media proto chystá dotisk: Výpravy budou v jeho e-shopu znovu k dostání už od 20. ledna.

„Když se potkám se svými čtenáři a zejména čtenářkami, které tvoří nejvěrnější jádro mých příznivců, vždy jsem překvapený a potěšený, jak milí a sympatičtí jsou to lidé: zajímaví a přemýšliví muži, oduševnělé, vzdělané a často i vyloženě krásné ženy,“ říká Jiří Peňás. Úspěch jeho knihy předznamenala už sbírka na Hithitu, kde se na její vydání podařilo vybrat 143 % z cílové částky. Zájem o koupi tehdy povzbudila i nabídka procházky po „Praze mizerné“ nebo poetických jarních výletů (pro ženy, muže a genderově neutrální), podniknuté pod vedením autora.

Přesto nebylo jisté, jestli zápisky z cest, pravidelně publikované v posledních dvou letech v Týdeníku Echo, uspějí i na knižním trhu. Ten je totiž různými cestopisy, bedekry a „toulkami“ přesycen. „Je to nejspíš tím, že podobným způsobem o místech a krajinách – ne těch exotických, ale těch snadno dostupných a často hned za humny – nikdo nepíše,“ uvádí Jiří Peňás, pokračují v tradici zvídavých cestopisů Karla Čapka i v hrabalovském nalézání skrytých „perliček na dně“.

Čerstvé výtisky budou k mání také v Knihovně Václava Havla, kde bude 27. ledna, v předvečer autorových 54. narozenin, věnován Výpravám zábavný večer pro starší a pokročilé.

https://eshop.echomedia.cz/p/U7Zdz/knihy

FOTOGALERIE:

Přílohy ke stažení

Share