Areál s největší tuzemskou výrobou mobilních stánků na pivo mění majitele

/10.4.2017/ V Česku ojedinělý výrobce a exportér přívěsných pivních vozíků prodává svoji výrobu ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Ta je součástí rozsáhlého areálu o rozloze více než 37 500 metrů čtverečních. Další jeho část je pronajatá a ročně vynáší na nájemném přes 5,4 milionu korun. Průměrný roční obrat z produkce vozíků pak představuje 19 milionů korun.

„Majitelé vybudovali ve Starém Městě úspěšnou firmu Neostan. Většinu stánků vyvážejí do Německa a zároveň dodávají i předním českým pivovarům. Teď se ale po dlouhých letech podnikání chtějí věnovat jiným aktivitám, a tak se rozhodli areál i výrobu prodat,“ říká Martin Stibor ze společnosti Naxos, která prodej realizuje. Naxos v těchto dnech vyhlásil výběrové řízení na koupi areálu. Jeho první kolo končí 11. května. Doporučená kupní cena je 55 milionů korun.

 Nový majitel může začít okamžitě vyrábět

Přívěsné pivní vozíky osazené lednicemi, pípami a sklápěcími stolky se vyrábějí v části staroměstského areálu na ploše zhruba 2 200 metrů čtverečních. „Nový majitel Neostanu získá především zaběhlou výrobu, technologické vybavení, know-how, odběratele v Německu i zkušené, odborně zdatné zámečníky a ostatní profese, jež se na výrobě mobilních stánků podílejí,“ uvádí Martin Stibor.

„Díky současnému boomu malých pivovarů v Česku i v Evropě očekáváme, že mezi potenciálními investory bude ještě větší zájem,“ pokračuje Stibor a dodává, že při rozšíření výroby a prodeje mobilních stánků je možné i bez zásadního zvýšení nákladů dosahovat velmi zajímavých obchodních výsledků.

Převážnou část rozsáhlého areálu v blízkosti centra Starého Města využívají podle Martina Stibora dvě desítky nájemců. „Areál by tak mohl být atraktivní nejen pro zájemce o výrobu vozíků, ale také pro investory, kteří hledají komerční nemovitost s desetiprocentním ročním zhodnocením v porovnání s jeho cenou,“ uzavírá Stibor.

Více na www.naxos.cz

FOTOGALERIE (náhledy):

Přílohy ke stažení

Share